Rynny do altanki

Rynny do altanki

Zdecydowana większość osób, które posiadają dom z ogrodem, niezależnie od tego, czy wolnostojący, czy w zabudowie bliźniaczej/szeregowej, decyduje się na postawienie na terenie posesji również altany. Najczęściej otwarta, rzadziej zamknięta konstrukcja wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią służy m.in. do wyprawiania przyjęć na świeżym powietrzu w gronie najbliższych i znajomych. W czasie wolnym, za dnia możemy tu także relaksować się z filiżanką aromatycznej kawy i ulubioną książką. Jednym z ważniejszych elementów domku jest zatem dach, który chroni zarówno przed palącym słońcem, jak i opadami deszczu. Warto więc pamiętać i o orynnowaniu altany. Podobnie, jak rynny na dachy domów, tak i rynny do altanki zabezpieczają przed zalaniem budynku w czasie ulewy. A skoro tak, zastanówmy się jakie rynny do altany będą odpowiednie.

Orynnowanie altany

Jeśli chcemy uniknąć sytuacji zalewania w czasie deszczu ścian i podłogi domku ogrodowego, orynnowanie altany jest absolutnie niezbędne. To, jakie rynny do altany kupimy, nie jest pozbawione znaczenia. Źle dopasowany system niestety nie będzie spełniał swojej funkcji, a co za tym idzie, deszczówka stale spływająca po drewnianych ścianach w końcu spowoduje zawilgocenie, przez co stają się one słabsze, aż w końcu gniją. Wówczas, jedyne, do czego jeszcze się one nadają to wymiana na nowe. Wobec tego, rynny do altanki przede wszystkim muszą cechować się dużą przepustowością.

Jakie rynny do altany?

Skoro wyjaśniliśmy już sobie, dlaczego orynnowanie altany jest tak ważne, najwyższa pora odpowiedzieć na pytanie o to, jakie rynny do altany kupić i czym kierować się podczas wyboru. Biorąc pod uwagę jakość wykorzystanych materiałów, jak i samego wykonania, wymogi wynikające z rodzaju konstrukcji zwykle drewnianego domku, a także cenę, najlepszą opcją wydają się być rynny Gamrat PCV. Niezwykle solidne, wytrzymałe, odporne na korozję i wszelkie zanieczyszczenia powietrza rynny do altanki marki Gamrat PCV posiadają paraboliczny kształt, który zapewnia doskonałą przepustowość nawet w czasie największych, długotrwałych ulew.